Zdjęcie: szklana kula na tle wody (Prognoskop)Zapraszam do udziału w projekcie badawczym „Prognoskop”. Odpowiedz na 20 pytań z dziedziny ekonomii, polityki i technologii i sprawdź w jakim stopniu potrafisz określić, co nas czeka w przyszłości.

Celem badania jest sprawdzenie, jak dobrze różne grupy społeczne poradzą sobie z przewidywaniem tego, co nas może spotkać w 2018 roku.

Ja liczę na to, że osoby zainteresowane finansami i inwestycjami wypadną w tym porównaniu bardzo dobrze,  w końcu próba określenia, co się stanie w przyszłości jest przecież jednym z bardzo ważnych elementów inwestowania.


Prognoskop – o co chodzi w badaniu?

Oddaję głos samym pomysłodawcom badania Prognoskop:

„Ktoś chętny do przewidywania przyszłości? W kilka minut można wypełnić on-line ciekawą ankietę futurologiczną, która pomoże ludziom z projektu PROGNOSKOP dowiedzieć się, czy istnieją jakieś grupy (pisarze SF, czytelnicy fantastyki, finansiści, analitycy danych itp.), które wyjątkowo trafnie przewidują przyszłość. A może wszystkie takie spekulacje to tylko przypadek? Pomóżcie im to sprawdzić! :-)”

W ramach badanie trzeba odpowiedzieć na 20 pytań dotyczących tego, co może się zdarzyć w 2018 roku. Pytania dotyczą polityki, gospodarki i nowych technologii i zostały sformułowane w taki sposób, że można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Po zakończeniu 2018 roku będzie można również bez problemu zweryfikować, które z ze zdarzeń wskazanych w ankiecie faktycznie miały miejsce.

Link do ankiety on-line:

Ankieta Prognoskop – link

Po samej ankiecie jest jeszcze porcja pytań o  podstawowe dane statystyczne, wykształcenie i Twoją wiedzę z dziedziny objętych badaniem. Wyniki zakrojonych na sporą skalę badań zostaną ogłoszone w 2019, bo wtedy będzie można zweryfikować te przewidywania.

Kto bierze udział w badaniu?

W badaniu Prognoskop, poza grupą osób zainteresowanych finansami i giełdą, biorą również inne grupy społeczne. W tym momencie mogę zdradzić, że można wśród nich znajdują się:

  • grupa polskich pisarzy tworzący literaturę science-fiction
  • reprezentatywna statystyczne grupa Polaków (tu w badaniu pomaga jeden z profesjonalnych instytutów badawczych)
  • reprezentatywna grupa Polaków z wyższym wykształceniem (jw.)
  • czytelnicy literatury science-fiction
  • badacze rynkowi

Sprawdź się i weź udział w ankiecie

Gorąco zachęcam do poświęcenia chwili czasu na wypełnienie ankiety. Ja już ją wypełniłem i zapewniam, że niektóre z pytań mogą spowodować, że nad pewnymi kwestiami związanymi z technologią i polityką warto się głębiej zastanowić. Same wyniki badania opiszę na blogu w 2019, bo wtedy będą dostępne pełne wyniki badania.

Jeszcze raz link do ankiety:

Link do badania Prognoskop

Z góry dziękuję w imieniu swoim i pomysłodawców badania za udział w badaniu.

Zapraszam do utrzymywania kontaktu z blogiem „Z pamiętnika analityka” na bieżąco.
Można to zrobić w następujący sposób:
– zapisać się na newsletter
– polubić na Facebooku fanpage bloga
– obserwować Twitterze mój profil
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x