Equity Magazine

Equity Magazine to internetowe czasopismo, pisane przez ekspertów i pasjonatów finansów. Można w nim znaleźć wiele informacji na temat finansów, oszczędzania oraz inwestycji. Mam przyjemność być jednym z autorów tego czasopisma. Zostało wydanych już ponad 40 numerów czasopisma, w których można znaleźć kilkaset wyczerpujących artykułów dotyczących świata finansów.

O autorach Equity Magazine:

„Redaktorami Equity Magazine są najpopularniejsi i najpoczytniejsi blogerzy polskiej sfery finansowej. Artykuły dotyczą problemów finansowych, które spotykają nas każdego dnia – zakupy, pożyczki, lokaty, fundusze. W każdym numerze przeczytacie także zaawansowane teksty dotyczące inwestowania, pisane przez praktyków i pasjonatów tej tematyki. Opcje, kontrakty, akcje, struktury, GPW i FOREX to tylko niektóre z zagadnień, nie brakuje także wywiadów ze znanymi osobami, recenzji, opinii i relacji z wartych udziału imprez i szkoleń.”

Moje artykuły

Equity Magazine 34 – styczeń 2016

Equity Magazine nr 34 - okładka

Dariusz Grupa: 7 plag systemu bankowego

Artykuł na temat zagrożeń dotyczących systemu bankowego w Polsce, a w szczególności banków notowanych na giełdzie. Artykuł powstał w momencie wprowadzania podatku bankowego oraz kilku innych okoliczności, które były i są zagrożeniem dla branży bankowej w Polsce.

Equity Magazine 40 – listopad 2017

Equity Magazine nr 40 - okładkaDariusz Grupa: Ile można zarobić na giełdzie

Artykuł o tym, jakie stopy zwrotu można osiągnąć inwestując na giełdzie. W artykule można znaleźć informacje jakie były historyczne stopy zwrotu na polskiej giełdzie w ujęciu nominalnym i realnym oraz jakiego poziomu stóp zwrotu można oczekiwać w przyszłości. Jest to uaktualniona wersja wpisu z bloga na ten temat: „Ile można zarobić na giełdzie?

Equity Magazine 41 – styczeń 2018

Equity Magazine nr 41 - okładkaDariusz Grupa: Jak mierzyć ryzyko w inwestowaniu?

Artykuł na temat podstawowych miar ryzyka i zmienności w inwestowaniu – odchylenie standardowe, współczynnik korelacji, beta. Rozszerza tematy opisane w wpisie na blogu dotyczącym odchylenia standardowego.

 

 

Skąd wziąć archiwalne numery Equity Magazine?

Aby pobrać archiwalne numery Equity Magazine, należy na stronie czasopisma podać adres e-mail, na który zostaną wysłane linki do pobrania pisma (format pdf).